CMR važtaraščiai

CMR važtaraščio pildymasTransportavimo įmonės ne tik leidžia laiką kelyje ,,ant ratų’’. Teikdamos logistikos paslaugas įmonės apsikrauna ir dideliais kiekiais specialių dokumentų bei sutarčių. Vienas svarbiausių procesų yra CMR važtaraščio pildymas.

CMR važtaraštis – tai pagal krovinių gabenimo keliais sutarties konvenciją nustatytas dokumentas, patvirtinantis krovinio vežimo sutartį. Šiame dokumente nurodyta tarptautinių ir vietinių pervežimų metu vežėjo turima atsakomybė prieš siuntėją ir gavėją. Taip pat, pateikiama visa trijų susitarime dalyvaujančių šalių kontaktinė informacija, turimi duomenys apie krovinį (svoris, kiekis, vertė ir kitos detalės) krovinio pakrovimo ir iškrovimo vietas.

CMR važtaraščio pildymas, kiekvieno vežėjo kasdienybė. Skirtingi maršrutai, skirtingi kroviniai, važtaraščiai taip pat. Tačiau, kad ir kokie jie, turi būti pildomi griežtai pagal Kelių transporto kodekso reikalavimus, todėl pateikiami keli patarimai, kad CMR važtaraščio pildymas būtų sklandus.

– Labai svarbu tiksliai apibrėžti visą turimą informaciją aprašant krovinį, vietą ar žmones, kurie pakrauna krovinį.

– Patikrinkite ar yra surinkti ir aiškiai matomi visi reikalingi parašai bei antspaudai.

– Siuntėjas, kurio duomenys (pavadinimas, adresas, šalis) yra nurodyti važtaraščio pradžioje turi sutapti su punktu ,,Siuntėjo parašas ir antspaudas’’.

– Siuntėjo antspaudas turi būti aiškiai įskaitomas ir su nurodytu siuntėjo vardu pavarde, adresu bei kontaktiniu telefonu ar faksu.

– Duomenų nesutapimo atveju, jeigu siuntėjas yra iš kitos šalies, punkte ,,suderintos sąlygos ir pastabos’’ daroma žyma, kuri informuoja jog krovinio savininkas žino, kad jo transporto priemonė išvažiuoja už Lietuvos Respublikos teritorijos ribų. Taip pat šiame punkte būtina nurodyti ir siuntėjo atstovą, kuris prireikus galėtų patvirtinti šį faktą.

– Privaloma pasirašyti keturias šio dokumento kopijas, kurios paskirstomos siuntėjui, gavėjui, vežėjui ir mokesčių inspekcijai.

Taigi, siekiant užtikrinti sklandžius logistikos veiksmus ir norint išvengti nesusipratimų būtina pasirūpinti, kad visos atitinkamos sutarties šalys išmanytų kaip vyksta CMR važtaraščio pildymas. Taip užtikrinamas sklandus transportavimas ir atsiskaitymas už suteiktas paslaugas bei išvengiamas pervežamų prekių praradimas ar sugadinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *