Kas turi įtakos produkcijos paklausai?

Produkcijos paklausai įtakos turi išvykos į tarptautines parodas. Daržovių eksportas plečiasi į kai kurias Afrikos valstybes, Prancūziją, bulvių bei kopūstų  kiekiais domisi rusai. Vietinė rinka ypač tinkama raugintiems kopūstams. Užaugintos morkos mūsų šalyje nuplaunamos ir atitinkamai sufasuotos realizuojamos prekybos centruose. Auginamų salotų bei prieskoninių daržovių paklausa taip pat labai pakilo, visa žaliuojanti produkcija realizuojama šalies prekybos tinkluose.

Gūžinių kopūstų auginimas

Raudonieji ir baltieji gūžiniai kopūstai yra vienas iš seniausių paplitusių daržovių. Kopūsto gūžės nauda sveikatai yra be galo didelė. C vitamino juose yra tiek pat, kiek jo yra apelsinuose ir citrinuose. Kopūstai- turtingas angliavandenių šaltinis. Juose yra įvairių mineralinių medžiagų: kalio, kalcio, fosforo, magnio, natrio bei kitų mikroelimentų. Mūsų sveikatai kopūstas daro stebuklus:  gali padėti išgydyti vidurių užkietėjimą, skrandžio opas, odos ligas, egzemą, geltą ir kt. Dėl jų didelės ūkinės vertės kopūstai auginami dideliais kiekiais. Kopūstai gerai laikosi švieži per žiemą taip pat rauginti ir konservuoti. Ši daržovė gerai pakelia pervežimą, todėl juos galima gabenti į didelius miestus ir eksportuoti į kitas šalis.

Kopūstų veislės

Baltieji gūžiniai kopūstai skirstomi į ankstyvuosius, vidutinio ankstyvumo ir vėlyvuosius, todėl norint  ilgesnį laiką turėti šviežių kopūstų, rekomenduojama auginti 3-4 skirtingo ankstyvumo kopūstų veisles.

Rudeninis vaismedžių ir kitų sodo augalų tręšimas

Rudeniui atėjus sodui reikia įvairių trąšų. Rudenį sodo augalus rekomenduojama tręšti mineralinėmis trąšomis išberiant trąšas apie augalus ir įterpiant į dirvą. Pirmiausia reikėtų tręšti fosforo ir kalio trąšomis. Reikia atminti, kad fosforas ir kalis turi didelę reikšmę sodo augalų auginimui. Jeigu augaluose trūksta fosforo, krakmolas nevirsta cukrumi, susilpnėja lapų ir ūglių augimas, o lapai darosi dėmėti, raudonomis bei violetinėmis dėmėmis. Gaudami mažai fosforo sodo augalai krauna mažai pumpurų, pavasarį silpnai žydi ir mažai mezga. Be fosforo normaliam augalų auginimui labai svarbus yra ir kalis. Trūkstant kalio mažėja angliavandenių, ypač sacharozės ir krakmolo. Dar vienas iš būtinų sodo dirvai trąšų yra kalcis. Trūkstant jo augalų šaknys negali normaliai vystytis ir imti medžiagų iš dirvos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *