Šiuolaikinės gamybinės įmonės neįmanoma įsivaizduoti be įvairių įrenginių, žaliavų, personalo ir sandėlių. Tačiau tam, kad visą tai suvaldyti reikalingi ir tinkami įrankiai. ERP (angl. Enterprise Resource Planning) sistemos sparčiai išpopuliarėjusios devyniasdešimtaisiais praėjusio amžiaus metais. Iki šiol jos padeda įmonėms valdyti daugelį procesų. Iš esmės tokia sistema susideda iš kelių modulių, kiekvienas iš kurių apima tam tikrą verslo sritį ir kurie yra tarpusavio susiję, kas padeda stebėti daugelį procesų ir analizuoti turimus duomenis įvairiais pjūviais.
Gamybinės įmonės, kurios naudojasi erp (Enterprise Resource Planning) sistemomis, pirmiausia stengiasi maksimaliai išnaudoti gamybos valdymo modulio galimybes. Jis apima tokius procesus kaip gamybos planavimą, gaminių kortelių kūrimą, darbo vietų ir cechų kūrimą, dokumentų valdymą ir pav. Tai yra pagrindinis įrankis, kuris leidžia įmonei planuoti savo pirkimus, resursus, personalą, gamybos terminus bei kaštus. Nauda, kurią organizacija gauna naudodamasi tokiomis sistemomis yra akivaizdi, nes atsiranda galimybė turėti visus pagrindinius duomenis vienoje vietoje. O vėlesnis duomenų analizavimas, padeda nustatyti sritis, kurios reikalaują efektyvinimo arba tobulinimo ir leidžia imtis korekcijų. Patogu tai, ERP sistemų pagalba gamybinės įmonės gali palyginti savo planuojamus rezultatus su faktiniais. Tai reiškia, kad programa parodo ar gamybiniai procesai sudėlioti pakankamai efektyviai, kad atitiktų teorines galimybes. Tai yra ypač svarbu numatant laikus gamybinėms operacijoms ir renkantis medžiagas.
ERP sistemos padeda sumodeliuoti gamybą numačius tam tikrus pokyčius, be poreikio iš tikrųjų kažką gaminti. Tokiu būdu, įmonės gali bandyti ieškoti būdų, leidžiančių sumažinti gaminių savikainą, arba patobulinti gamybinius procesus. Taip pat svarbu, kad teisingai sudėliojus procesus, yra galimybė, realiuoju laiku stebėti gaminamos produkcijos būklę, tai gali būti labai aktualu kitiems padaliniams, tokiems kaip pardavimai arba tiekimas.
Parašykite komentarą