Elektrinis sunkvežimis „Nikola Tre“ oficialiai pristatytas parodoje Vokietijoje

Tarptautinėje IAA transporto parodoje Hanoveryje (Vokietija) pristatyta naudojimui paruoštas baterijose kaupiama elektros energija (BEV) varomas „Nikola Tre“ sunkvežimis ir vandenilio kuro elementais (FCEV) varoma jo „beta versija“. Šios dvi transporto priemonės buvo eksponuojamos „Nikola“ partnerės bendrovės „Iveco „stende, o parodos lankytojai taip pat galėjo išbandyti elektrinę naujieną demonstracijų lauko zonoje.

„Tiek akumuliatorinė, tiek vandenilio kuro elementų elektrinės „Nikola Tre“ versijos yra pilnaverčiai nulinės emisijos tolimųjų reisų komerciniai krovininiai sunkvežimiai. Jie nuo pat pradžių sukurti kaip elektra varomos transporto priemonės, todėl pasižymi našumu ir važiavimo patirtimis, galinčiomis konkuruoti su dyzeliniais varikliais varomomis transporto priemonėmis sudėtingiausiose misijose. Šie sunkvežimiai suteikia eksploataciniu ir finansiniu požiūriu perspektyvius nulinės emisijos sprendimus, skirtus regioninėms reikmėms ir pervežimams tolimais atstumais, kurie užtikrins naudotojams tikrą konkurencinį pranašumą“, – sakė Michaelis Lohschelleris, „Nikola Corporation“ prezidentas.

„Iveco“ atstovybės pardavimo ir rinkodaros vadovas Baltijos šalyse Ernestas Jakubonis pažymėjo, kad pristatyti pirmieji Europos rinkai skirti gaminiai yra tvirtos „Iveco“ partnerystės su „Nikola Corporation“ išdava. Abiejų gamintojų komandos kartu sukūrė modulinę platformą, galinčią pritaikyti kuro elementų ir akumuliatorinių elektrinių pavarų technologijas, o parodoje lankytojams buvo pristatyta „Nikola Tre“ sunkiasvorio sunkvežimio „4×2“ Artic“ versija.

„Tai pirmoji elektra varoma modulinė platforma, skirta sunkiasvoriams vilkikams, kuriuose yra abu energijos šaltiniai: akumuliatoriai, skirti maždaug 500 km atstumo distancijoms, ir vandenilio kuro elementų elektrinė jėgos pavara, skirta nuvažiuoti iki 800 km. Šie sprendimai yra tikra revoliucija, kuri žymi apčiuopiamą žingsnį mūsų ambicingo tikslo pasiekti nulinės emisijos transportą link“, – akcentavo E. Jakubonis.

Pagamintas Europoje

Europietišką „Nikola Tre BEV“ gamina bendra įmonė „Nikola Iveco Europe“ savo specialioje gamykloje Ulme, Vokietijoje. Gamykloje, kuri buvo atidaryta 2021 m., atliekamas galutinis surinkimo procesas, specialiai skirtas elektra varomoms transporto priemonėms ir yra vykdomas pagal pasaulinio lygio gamybos standartus.

„Nikola Tre“ platforma yra sukurta remiantis sėkmingu „Iveco S-Way“ sunkvežimiu ir turi elektrinę galinę ašį, kurią kartu projektavo ir gamino „FPT Industrial“, bei pažangią „Nikola“ elektros technologiją. „Iveco“ ir „Nikola“ komandos naująją platformą kūrė moduliniu principu, kad ją būtų galima pritaikyti tiek akumuliatorių, tiek vandenilio kuro elementų technologijoms.

Pristatymo parodoje metu taip pat buvo paskelbta oficiali „Nikola Tre BEV Artic 4×2“ užsakymų pradžia Europoje. Transporto priemonėje, kurios ratų bazė yra 4,021 mm ilgio, yra 9 akumuliatoriai, kurių bendra energijos kaupimo galia yra iki 738 kWh. Tai leidžia pilnai įkrautam vilkikui nuvažiuoti maždaug 500 km.

Baterijų įkrovimas (10–90 % SOC) 175 kW galios įkrovikliu užtrunka vos 162 minutes. Šiais metais numatoma padidinti maksimalią įkrovimo spartą iki 350 kW.

Bendra 738 kWh energija ir 480 kW nepertraukiama „FPT Industrial e-Axle“ galinės ašies galia suteikia vilkikui reikalingą našumą, sukimo momentą ir nuvažiuojamą atstumą atlikti tokias užduotis, kaip tolimųjų atstumų ir regioniniai pervežimai. Dėl elektrinės transporto priemonės savybių bendros nuosavybės išlaidos yra mažos, todėl toks vilkikas yra eksploataciniu ir finansiniu požiūriu perspektyvus nulinės emisijos sprendimas.

Remiantis „Iveco“ į vairuotojo poreikius orientuotu požiūriu, kiekviena „Nikola Tre BEV“ kabinos detalė sukurta taip, kad pagerintų gyvenimą erdvioje ir gerai išplanuotoje aplinkoje, kurioje užtikrinamas komfortas bei pažangios funkcijos. Multimedijos sistema yra pagrįsta „Nikola“ naujos kartos patentuota valdymo technologija, kuri integruoja informacijos ir pramogų bei navigacijos funkcijas, taip pat daugumos transporto priemonės funkcijų valdiklius.

Parodoje pristatytas „beta versijos“ vandenilio kuro elementais varomas elektrinis vilkikas „Nikola Tre FCEV Artic 6×2“ turi valdomą pavarą ir naują kabiną su patobulintomis aerodinaminėmis savybėmis. Dėl 3,932 mm ratų bazės jis gali sutalpinti maždaug 70 kilogramų vandenilio 700 barų slėgio bake.

Ši talpa kartu su greito – vos mažiau nei 20 minučių – degalų papildymo trukme leidžia nuvažiuoti iki 800 km. Kai „Nikola Tre FCEV“ 2024 m. pateks į Europos rinką, nulinės emisijos elektrinis vilkikas ilgoms kelionėms taps realybe ir esminiu „Iveco“ pažangos etapu, siekiant bendrovės tvarumo tikslų.

IVECO

IVECO yra „Iveco Group N.V.“ prekės ženklas. (MI: IVG). IVECO projektuoja, gamina ir parduoda platų lengvųjų, vidutinių ir sunkiasvorių komercinių transporto priemonių, visureigių sunkvežimių ir transporto priemonių asortimentą, skirtą tokioms reikmėms kaip bekelės užduotys.

Į platų prekės ženklo gaminių asortimentą įeina „Daily“ – transporto priemonė, apimanti 3,3–7,2 tonos transporto priemonių masės segmentą, „Eurocargo“ – iš 6–19 tonų segmento, o į sunkiųjų, sveriančių virš 16 tonų, grupę įeina IVECO WAY asortimentas su kelių transporto priemone IVECO S-WAY, bekelės sunkvežimiai IVECO T-WAY ir IVECO X-WAY, skirti lengvoms bekelės užduotims. Be to, prekės ženklas „IVECO Astra“ gamina visureigius sunkvežimius, standžius ir sujungtus savivarčius bei specializuotas transporto priemones.

IVECO visame pasaulyje dirba beveik 21 000 žmonių. Ji valdo gamybos vietas 7 šalyse visoje Europoje, Azijoje, Afrikoje, Okeanijoje ir Lotynų Amerikoje, kur pasitelkus naujausias pažangias technologijas gaminamos transporto priemonės. 4 200 pardavimo ir aptarnavimo vietų daugiau nei 160 šalių garantuoja techninę pagalbą, kad ir kur IVECO transporto priemonė būtų eksploatuojama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *