Kaip vystomas sausumos transportas Lietuvoje

kroviniai po LietuvąTikriausiai nėra tokios įmonės Lietuvoje, kuri nors kartą nebūtų pasinaudojusi logistikos paslaugomis. Kadangi jos dalyvauja prekių mainų, pirkimo bei tiekimo grandinėje bei užima svarbią vietą ekonomikos plėtime, tai be jo įmonės tiesiog neišsiverstų. Įvairūs kroviniai po Lietuvą keliauja nuolat, kadangi mūsų šalis yra tranzitinė, per ją keliauja, bet joje kartais nesustoja kroviniai. Ar tai neša pelną? Taip, nors kroviniai ir nepasiekia mūsų, tačiau logistikos kompanijos turi susimokėti už kelius per kuriuos važiuoja. Lėšos naudojamos tvarkant, remontuojant kelius bei statant naujas atkarpas.

Kroviniai po Lietuvą keliauja įvairiu transportu, pradedant oru, jūra baigiant sausumos bei geležinkelių, tačiau populiariausias transportas vis tiek išlieka sausumos. Nors jis ir yra kenksmingas aplinkai, o nuvykstami atstumai nėra dideli, tačiau sausumos transporto lankstumas laimi prieš bent kokį kitą transportą pasaulyje. Papildomai tai yra pigesnis variantas, o ir galima vežti tiek standartinius, tiek nestandartinius krovinius į visas žemyno šalis.

Kadangi Lietuvoje transporto bei logistikos tinklas yra itin išvystytas, yra statomi nauji keliai, kurių dėka sumažėja spūstys kitose atkarpose, o susisiekimas su vietiniais bei tarptautiniais tiekėjais yra labai geras. Tarkim dabartinis Via Baltica kelias, kurio tikslas yra plėsti logistiką, eksportą ir importą. Kroviniai po Lietuvą keliauja daug greičiau bei paprasčiau. Sausumos transportas geras tuo, kad juo krovinius galima vežti saugiai nepriklausomai nuo oro sąlygų, taip pat kroviniai pristatomi greičiau bei lanksčiau nei gabenant juos jūros keliu.

Na nors sausumos transportas Lietuvoje išties išvystytas, neretai šioje logistikos srityje matomos ir spragos. Įvairūs kamščiai didmiesčiuose, tarkim Kaune ar Vilniuje mažina gabenimo kokybė, trukmę bei efektyvumą. Jie teršia aplinką labiau nei kitos transportavimo rūšys. Taip pat negalima pamiršti ir tai, kad be gamtos teršimo, sausumas transportas prisideda ir prie naftos išteklių naudojimo.

Tačiau nepaisant trūkumų, kroviniai po Lietuvą vežami nuolatos tiek tranzitu, tiek vietinės reikšmės tikslais. Dėl gerai išvystytų kelių tinklo galime lengvai importuoti bei eksportuoti prekes. Turime ne tik sausumos kelius, bet ir jūros uostą. O geografiškai geroje vietoje esanti Lietuvą gali importuoti bei eksportuoti krovinius ne tik iš ES šalių, bet ir Skandinavijos ar Rusijos, Baltarusijos.

 

 

Įrašo “Kaip vystomas sausumos transportas Lietuvoje” komentarų : 1

  1. Lietuva avataras

    Smagu, kad Lietuva vysto transportą ir siuntos gali pasiekti užsakovus dar greičiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *