Katalizatoriai Kaune padeda palaikyti švaresnį miesto orą

katalizatoriai kauneŠiandien tūkstančiai automobilių praūžia judriomis Kauno miesto gatvėmis. Visi šie vidaus degimo varikliai į aplinką išmeta itin didelį kenksmingų aplinkai dalelių kiekį, todėl sunku būtų ir pagalvoti, kokią įtaką turėtų ši tendencija, jei automobiliuose nebūtų montuojami katalizatoriai. Katalizatoriai Kaune yra itin svarbi oro taršos reguliavimo priemonė. Kiekvienas patyręs vairuotojas gerai išmano šios detalės svarbą, tačiau naujokams ne retai iškyla daug klausimų būtent šia tema. Taigi, aptarkime esminius katalizatorių privalumus ir jų funkcijas.

Judrus viso pasaulio automobilių eismas 1974 metais pastūmėjo ieškoti efektyvios, oro taršą reguliuojančios išeities. Laimei, šiais metais mokslininkų pastangomis buvo sukurtas išmetamųjų dujų poveikį aplinkai mažinantis katalizatorius, kuris kitaip gali būti vadinamas kataliziniu konverteriu. Ši priemonė padėjo pažaboti taršą, todėl buvo sėkmingai montuojama naujuose automobilių modeliuose. Laikui bėgant, išmetamųjų dujų sistemos dalis tobulėjo, todėl šiandien galime pasimėgauti kiek švaresniu XXI amžiaus miesto oru. Katalizatoriai Kaune padeda palaikyti grynesnį orą bei sumažinti taršą aplinkai.

Tradicinis lengvojo automobilio vidaus degimo variklis per valandą išskiria apie 150 kubinių metrų degimo produktų. Tai žalingi ne tik aplinkai, bet ir žmogaus organizmui deginiai, kurie atsiliepia gyventojų sveikatai. Laimei, automobilyje įmontuotas katalizatorius sėkmingai mažina įvairių cheminių medžiagų patekimą į aplinką. Tai anglies monoksidas, azoto oksidas ar angliavandenilis. Katalizatorių veikimo principas yra pagrįstas oksidacijos principu, dėl kurio kenksmingos aplinkai dalelės paverčiamos neutraliomis ir nekenksmingomis: anglies dioksido, vandenilio ar azoto, – dalelėmis. Dėka šio atradimo, kenksmingų medžiagų išmetimas į aplinką sumažėja iki minimumo.

Ar galėtumėte įsivaizduoti, kaip atrodytų pasaulis, jei šio mažo atradimo žmonijos istorijoje nebūtų? Slogi atmosfera ir jos užterštumo lygis ženkliai išaugtų. Miestuose taršos lygis pasiektų dar nematytą lygį. Dėl šių priežasčių tenka sutikti, jog katalizatoriai Kaune atlieka itin svarbų vaidmenį viso miesto orui. Ir tai ne tik Kaunas, visame pasaulyje šie įrenginiai padeda sėkmingai sumažinti oro taršą.

Prisidėti prie atmosferos puoselėjimo galima net ir tokio menko poelgio pagalba. Svarbu atminti tai, jog katalizatorius nereikalauja didelės priežiūros, tačiau jo keitimu turėtumėte susirūpinti jau iš anksto.

Atsakymai į “Katalizatoriai Kaune padeda palaikyti švaresnį miesto orą”: 2

  1. […] turi visą reikalingą įrangą matalų kiekiams išmatuoti kaip įmanoma tiksliau, todėl katalizatorių supirkimas Kaune yra skaidrus ir atviras. Be to klientai yra garantuoti, kad jų neapgaus, nes metalus „sveria“ […]

  2. […] supirkimo ir (ar) perdirbimo įmonės. Viena iš įmonių, į kurių veiklos lauką patenka ir katalizatorių supirkimas Kaune, yra UAB „Rhodium“. Pagrindinis įmonės tikslas – tauriųjų metalų supirkimas, o visai […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *