Palaikų pervežimas Lietuvoje ir užsienyje: ką reikėtų žinoti?

palaikų vežimas
Photo by cottonbro studio on Pexels.com

Išgyvenant netekties valandą, tenka išspręsti daug svarbių klausimų. Laidotuvių organizavimas yra sudėtingas dalykas, o nelaimei nutikus neplanuotai, tai gali tapti tikru iššūkių. Todėl geriausia pagalbos kreiptis į profesionalus, kurie jau yra susidūrę su pačiomis įvairiausiomis situacijomis. Pavyzdžiui, kai reikalingas palaikų pervežimas Lietuvoje ar užsienyje.

Kada reikalingas pervežimas?

Palaikų pervežimas yra gana dažnai reikalinga paslauga. Bet kokiu atveju, net jeigu palaikus reikia vežti nedidelį atstumą, visuomet dėl to reikia kreiptis į tokias paslaugas teikiančius paslaugų tiekėjus, kadangi šiam darbui atlikti reikalinga specialus transportas.

Dažniausiai palaikų pervežimas organizuojamas tuomet, kai palaikus reikia paimti iš lavoninės. Pavyzdžiui, kai žmogus miršta ligoninėje arba yra randamas miręs ir atliekamas skrodimas, po to palaikai vežami į morgą. Iš čia palaikus dažniausiai paima laidojimo namų darbuotojai su specialiu transportu. Palaikai gali būti pervežami į atsisveikinimo vietą arba į kitą miestą, priklausomai nuo to, kur organizuojamas atsisveikinimas.

Taip pat kai kurie laidojimo paslaugų centrai teikia ir pervežimo iš užsienio paslaugas. Tai gana dažnai užsakoma paslauga, kuri gali būti reikalinga, kai asmuo mirė kitoje šalyje, o jo laidotuvės organizuojamos Lietuvoje. Tokiu atveju reikalingas greitas ir patikimas pervežimas į Lietuvą iš užsienio.

Kur ieškoti pagalbos?

Jeigu Jums reikalingas pervežimas ir ieškote, kas galėtų tai atlikti profesionaliai, pirmiausia, kreipkitės į laidojimo namus. Tik specialųjį transportą turintys darbuotojai gali atlikti tokį darbą. O jei palaikai bus pervežami iš užsienio, reikalingas ne tik transportas, bet ir įvairūs leidimai. Tik teisę tokią paslaugą parduoti turinčios įmonės gali užtikrinti, kad kūnas bus pervežtas laiku ir nekils nenumatytų nesklandumų.

Kaip pasirinkti paslaugų tiekėją?

Kaip jau minėta, palaikų pervežimas yra dažnai reikalinga paslauga, todėl reikėtų rinktis tik patikimą paslaugos tiekėją. Prieš užsakant tokias paslaugas, įsitikinkite, kad laidojimo namų darbuotojai teikia pervežimą paslaugas, turi patirties ir turi reikiamus leidimus pargabenti kūną būtent iš tos šalies, kurioje yra Jūsų artimas žmogus. Iš anksto reikėtų aptarti visas detales ir pasirašyti paslaugų sutartį, kurioje būtų numatytos visos abiejų šalių teisės ir atsakomybės. Taip būsite tikri, kad paslauga bus suteikta kokybiškai ir iš anksto žinosite, kad turite teisę ginti savo teises, jeigu nutiktų konfliktinė situacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *