6 patarimai, kaip išvengti automobilio durų užsitrenkimo

Nors vairuojant gali atsitikti pačių keisčiausių ir nemaloniausių įvykių, įskaitant avarijas, tačiau automobilio durų užsitrenkimas visiems vairuotojams sukelia panišką baimę. Tai kone blogiausias su automobiliu susijęs įvykis, žinoma, po avarijos. Tą akimirką kai supranti, jog durys užsirakino, o automobilio rakteliai viduje – apima beviltiškumas, kurį sunku su kuo palyginti.

Tad šiandien pabandysime aptarti patarimus, kaip to jausmo ir įvykio išvengti. Ką daryti, jog netektų stovėti už užrakinto automobilio durų ir kokios dar būna situacijos, kuomet prireikia spynų meistro, kuriam mašinų atrakinimas yra duona kasdieninė.

#1. Raktai visada su savimi

Pirmoji taisyklė vairuojant transporto priemonę – niekada nepalikite raktų automobilyje, kai iš jos išlipate. Visada įsidėkite juos į kišenę, piniginę ar rankinę arba bent jau laikykite rankoje, kol išlipate. Vienas iš įprastų scenarijų yra juos padėti ant sėdynės ir tada pamiršti. Norėdami to išvengti, ištraukite juos iš užvedimo spynelės, laikykite rankoje arba iškart padėkite kur nors saugiai, pavyzdžiui, į kišenę.

Kaip priminimas gali suveikti ryškus raktų pakabukas, jį visada pastebėsite. Tačiau nesirinkite didelių pūkuotų žaislų, kurie netelpa į kišenę ar rankinę – tokiu atveju jums liks tik rankos, o jei jas užims pirkinių krepšiai, tuomet padidėja tikimybė raktus pamesti arba pamiršti.

#2. Visada naudokite pultelį užrakinimui

Įpročiai tapę rutina išgelbėja daugeliu atveju. Jei visada naudosite pultelį užrakinimui ir „nežaisite“ su mechanizmais duryse, tuomet įprotis turėti raktus su savimi sustiprės. Jei dar neįpratote, visuomet prieš išlipant iš automobilio, skirkite sekundę pasitikrinti ar raktai rankoje.

#3. Pakeiskite baterijas pulteliui

Kartais pultelis neatrakina automobilio durų, jei nusėdo pultelio baterija. Todėl jei pastebite, jog pultelis ne visada sureaguoja į paspaudimą – laikas pakeisti bateriją. Beje, žiemos metu baterijos greičiau nusėda. Tačiau yra gudrybė ekstra atvejui, jei stovite lauke ir neatrakinate automobilio būtent dėl baterijos. Išimkite bateriją iš pultelio ir palaikykite bei švelniai patrinkite delnuose. Tikslas – bateriją sušildyti. To turi užtekti vienam atrakinimui.

Kita dažna problema – nusėda didžioji automobilio baterija – akumuliatorius. Nusėdus jam, automobilis atrakinamas tik mechaniniu būdu.

#4. Turėkite pagamintus atsarginius raktus

Geras prevencinis žingsnis – turėti atsarginius raktus. Jei pirkdami naudotą automobilį gavote tik vieną raktą, pasigaminkite antrą. Nors automobilių raktų kopijų gamyba gali kainuoti ir šimtą ar daugiau eurų, tačiau tas atsarginis raktas tampa neįkainojama brangenybe ir gelbėtoju, kuomet užsitrenkia durys. Atsarginį raktą geriausia laikyti saugioje vietoje namuose.

#5. Įtraukite paslaugą į draudimo paketą

Nors daugeliui iš mūsų atrodo, jog nieko blogo nenutiks, tačiau koks džiaugsmas, kai nuleidus padangą viduryje greitkelio, gali tiesiog pasinaudoti draudimu ir išsikviesti pagalbą kelyje. Tas pats ir su automobilio atrakinimu – turint draudimą nereikia sukti galvos, viskas paprasta ir patogu.

#6. Turėkite patikimo meistro telefoną

Jei jūsų artimoje aplinkoje kas nors susidūrė su automobilio spynos problema ir yra kvietę meistrą, pasiteiraukite jų atsiliepimo ir ar rekomenduotų tą įmonę ar specialistą. Jei taip – pasižymėkite tą telefono numerį telefone. Iškilus bėdai, žinosite iš karto į ką kreiptis, galėsite praleisti informacijos ieškojimo ir rekomendacijų rinkimo etapą.

Ir pabaigai, pažinkite savo automobilį. Žinokite ar jis užsitrenkia, kokiomis sąlygomis užsirakina ir pan. Jei esate užmaršus ir nuolat paliekate raktus automobilyje, kol norite išsikrauti pirkinius iš bagažinės, tuomet pakeiskite užrakinimo nustatymus. Ir galiausiai, taisyklė, kurią verta kartoti ir kartoti – turėkite atsarginį raktą ir meistro telefoną.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *