Žemės ūkio rinkoje galite išvysti gausybę skirtingų frontalinių krautuvų, traktorių ir kitų priemonių žemės ūkio darbams atlikti. Dabar pasirinkimas tikrai didelis, tačiau yra vienas „bet“ – kai tiek daug pasirinkimo, net ir patyrusiam ūkininkui gali būti sunku išsirinkti, kokį frontalinį krautuvą ar traktoriuką pirkti. Dar didesnis galvos skausmas gali būti sprendžiant ar verčiau pirkti tą krautuvą, ar išsinuomoti iš kitos įmonės ilgesniam laikotarpiui. Mes pamėginsime jums šiais klausimais padėti ir pristatysime kelis populiarius bei gerai vertinamus gamintojus, kurių produkcija turėtumėte pasitikėti.
- Didelio dėmesio susilaukia vokiečių kompanija „Schaffer“, kuri pradėjo frontalinių krautuvų gamybą prieš penkiasdešimt metų. Įmonė savo gaminius skirsto į mažesnio ir didesnio našumo. Mažesnio našumo frontaliniai krautuvai puikiai tiks mažesniems žemės ūkio projektams – čia rasite trijų arba keturių cilindrų variklius, kurių galia gali svyruoti nuo 14 iki pat 65 kW. Didesnieji šios firmos gaminiai turi keturių cilindrų variklius, kurių gali būti nuo 70 kW iki pat 120 kW. Šios įmonės krautuvai yra arba teleskopiniai, arba šakiniai, tačiau abu jie – lankstaus rėmo. Akivaizdu, kad tai nėra patys didžiausi frontaliniai krautuvai, kadangi didžiausio keliamoji galia yra 3.5 tonos, o kėlimas – iki šešių metrų. Visgi, reta įmonė aplenkia šiuos gamintojus kokybe ir atsidavimu.
- Jeigu jums reikia įvairovės, tuomet rekomenduojame pasidomėti „Terex“ koncerno gaminiais. Jie turi tiek ekskavatorinių frontalinių krautuvų, tiek teleskopinių krautuvų su standžiu masyvo rėmu, lankstaus rėmo šakinių krautuvų ir daug daugiau. Įdomu tai, kad nauji šios firmos gaminiai yra pagaminti su sukama kėlimo strėle, kas reiškia tai, jog šiais krautuvais labai paprasta dirbti net ir ekstremaliomis sąlygomis arba tokiose vietose, kur labai sunku privažiuoti.
- Į antrame punkte minėtos įmonės gaminius gana panašūs ir „Thaler“ frontaliniai krautuvai – jie yra itin universalūs, su jais galima atlikti tiek mažus, tiek sudėtingus ir ilgus žemės ūkio projektus. Įdomu tai, kad šie lankstūs krautuvai gaminami arba su trijų arba su keturių cilindrų varikliais, o galia gali siekti iki 46 kW. Negana to, ši firma naudoja garsiuosius „Perkins“ firmos variklius, kurie yra užsitarnavę pagarbą žemės ūkio pasaulyje.
Pagal ką rinktis krautuvą?
Supažindinę su gerą reputaciją turinčiais frontalinių krautuvų gamintojais, taip pat norėtumėme pristatyti pagrindinius kriterijus, pagal kuriuos manome, kad reikėtų išsirinkti jums tinkamiausią krautuvą:
- Ar krautuvas turi būti komfortiškas (tai lems, ar jame bus įdiegta klimato kontrolės sistema);
- Ar jus tenkina matomumas iš vairuotojo kabinos;
- Ar jums patogu valdyti krautuvą;
- Kokią vairavimo sistemą norite pasirinkti (yra trys), koks turėtų būti rėmas, kokia turi būti važiuoklė;
- Ar frontalinis krautuvas taip pat atstos traukos mašiną;
- Kiek bus dirbama su šiuo krautuvų (čia jau reikia paskaičiuoti, kokio dydžio jūsų ūkis ir kas kiek laiko reikia jį apdirbti);
- Kokia bus reikalinga masė ir koks maksimalus aukštis – krautuvai turi labai skirtingus parametrus;
- Atliekamų darbų specifika;
- Kurio sezono metu frontalinis krautuvas bus reikalingiausias.
Kaip matote, neišbandžius krautuvo, pasirinkti bus labai sunku, tad verčiau prieš pirkdami paprašykite poros dienų išbandyti krautuvą savo žemės ūkio darbuose, kad nekiltų jokių abejonių dėl sprendimo.
Parašykite komentarą