Krovinio gabenimas Lietuvoje galimas keliais būdais – lėktuvu, laivu, traukiniu ar vilkiku. Viskas priklauso nuo krovinio dydžio ir iš kur jis atkeliauja.
Lietuva yra labai patogus geografiškai kraštas įvairiems tarptautiniams pervežimams. Čia gausu logistikos centrų, kuriais kas metai iškeliauja milijonai įvairių krovinių. Paprasto krovinio gabenimas dažniausiai atliekamas sunkiasvoriais vilkikais, kurių Lietuvoje ypač daug. Ne veltui vežėjai sudaro gana nemažą dalį šalies BVP. Kokiais būdais dažniausiai Lietuvoje gabenami kroviniai?
Krovinio gabenimas jūra
Klaipėda – vienintelis neužšąlantis jūrų uostas iš visų trijų Baltijos šalių. Rygos ir Talino uostus žiemą sukausto ledas, tad nemažai krovinių jūra juos aplenkia. Baltarusija neturi nė vieno uosto, tačiau krovinių jūra jai reikia gal net daugiau nei Lietuvai. Krovinio gabenimas į Klaipėdos uostą, o iš ten – į norimus kraštus yra viena iš populiariausių išeičių, kuria naudojasi Baltarusijos bei kitų kaimyninių šalių verslininkai. Krovinys – nebūtinai yra tradicinis laivo konteineris, kuriame telpa normalus vilniečio butas. Lietuva turi ir savo naftos terminalą Būtingėje, per kurį gali būti gabenamas skystasis krovinys – naftos produktai. Tanklaivis prisišvartuoja jūroje, prisijungia prie terminalo ir punmuioja į krante esančias talpas naftos produktus. Tokiu būdu nereikia plaukti į Klaipėdos jūrą ir išsikrauti ten. Krovinio gabenimas jūroje yra vienas iš pelningiausių Lietuvos verslų, papildančių šalies biudžetą milijonais litų.
Krovinio gabenimas žeme
Keistais skamba pasakymas “krovinio gabenimas sausuma”, tačiau būtent šiuos transportavimo būdas Lietuvoje populiariausias ir pelningiausias. Pelnosi ne tik smulkūs vilkikų savininkai, logistikos įmonės, bet ir toks gigantas kaip “Lietuvos Geležinkeliai”. Jei visi kas dieną mato vilkikus ir supranta, kad jie veža krovinius ir uždirba pinigus, tai į po 50-70 vagonų traukiančius lokomotyvus labai dėmesio neatkreipia. O jų Lietuvoje yra tikrai nemažai. Krovinio gabenimas geležinkeliu yra vienas populiariausių būdų pervežti didelius tam tikrų prekių kiekius. Lietuva kaip tik yra tas mažas kraštas, esantis tarp didžiosios Rusijos dalies ir Kaliningrado srities, į kurį traukiniais keliauja daugybė žaliavų ir prekių, o kartais net ir karinė technika. Krovinių kiekiai įspūdingi, taip pat įspūdingi ir “Lietuvos geležinkelių” uždarbiai iš krovinių gabenimo.
Krovinio gabenimas oru
Turbūt nelabai kas žino, kad iš Šiaulių oro uosto yra lėktuvu gabenami veršeliai į Izraelį. Taip pat įvairi karinė technika lietuvių kariams misijoms Afganistane. Šalia karinės technikos gabenama ir humanitarinė pagalba. Šiaulių oro uostas Zokniuose vis dar nėra pritaikytas skraidinti keleivius, nors ir laikomas tarptautiniu, tačiau jis puikiai tenkina krovininius užsakymus. Krovinio gabenimas oru yra brangus malonumas, tačiau, jei prekę reikia pristatyti kuo skubiau, šis būdas tikrai gelbsti. Krovininiais lėktuvais dažniausiai gabenamos ir pašto siuntos, kurioms ypač svarbus operatyvumas.
Krovinio gabenimas žeme, oru ir vandeniu Lietuvai leidžia uždirbti nemažai pinigų ir surinkti mokesčių, nuo kurių gerėja visos šalies gyventojų gerbūvis. Tiesa, susiduriama ir su kitomis -ekologijos problemomis, nes per dideli transporto priemonių srautai gali sukelti neigiamų padarinių Lietuvos gamtai.
Parašykite komentarą