Ką draudžiama gabenti į Gruziją ir iš jos?

GruzijaGruzija – tai turistų nesugadinta šalis ir kasmet pritraukianti jų vis daugiau.  Į šią šalį žmonės vyksta norėdami su ja susipažinti, pamatyti įdomų kraštovaizdį, natūralius ir dar nesugadintus gamtos objektus, lankytinas vietas. Gruzinų kultūra yra labai įdomi, žavinti, papročiai ir tradicijos taipogi, vietiniai žmonės yra be galo draugiški ir be galo, be krašto vaišingi. Norėdami nemokamai pavalgyti ir sužinoti įdomiausių Gruzijos istorijų, legendų – tai tikrai galite padaryti šioje šalyje.

Turistų Gruzijoje netrūksta visais metų laikais, šalis tikrai žavinti ir traukianti. Vis dėlto, keliaudami į Gruziją, privalote iš anksto žinoti, ką leidžiama atvežti į šalį, o ko tikrai nereikėtų.

Ką draudžiama įvežti į Gruziją?

Gruzija – turistų mylima šalis. Vis dėlto, į šalį be jokios abejonės draudžiama įvežti suklastotą valiutą. Taipogi į visas šalis (ne tik Gruziją) yra draudžiama įvežti ginklus, tam tikras prekes dideliais kiekiais, kadangi jas galima būtų prilyginti kontrabandai. Norint įvežti ginklus ar kitą amuniciją, būtina turėti leidimus, kuriuos išduoda tam tikros valstybės įstaigos.

Žmonės, kurie į šalį nebūtinai gabena dideliais kiekiais, bet su savimi apskritai turi narkotinių medžiagų rizikuoja būti sulaikyti policijos, netgi pasodinti į kalėjimą, gauti didelę piniginę baudą. Gruzijoje narkotikai yra draudžiami, todėl jokiu būdu neturėkite jų su savimi, nes pateksite į bėdą.

Alkoholio ir tabako apribojimai Gruzijoje

Alkoholį ir tabaką į Gruziją galima vežti, tačiau kiekiai yra ribojami. Taip yra todėl, kad vežami dideli kiekiai vadinami kontrabanda, o tam, kad nebūtų jokių minčių pardavinėti toje šalyje šių medžiagų, yra skirti apribojimai. Į Gruziją galima įvežti 4 l alkoholinių gėrimų, 400 vnt. cigarečių arba 50 cigarų, arba 50 vnt cigarilių, arba iš viso 250 g tabako gaminių. Šie apribojimai tikrai yra realūs, kadangi kiekvienas, vykstantis į Gruziją, gali atvežti dovanų savo draugams ar žmonėms, pas kuriuos svečiuosis.

Grįžtant iš Gruzijos, atgal į Lietuvą, taipogi yra taikomi tam tikri apribojimai tiek alkoholiui, tiek ir tabakui. Jeigu keliaujate su gidu ir ketina vežti namo jūsų manymu įdomesnę prekę, pasiteiraukite jus lydinčio asmens, ar galima tą prekę vežti ir ar tai yra legalu. Nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia, todėl prieš kažką veždami, būtinai apie tai pasidomėkite iš anksto.

 

 

Atsakymai į “Ką draudžiama gabenti į Gruziją ir iš jos?”: 2

 1. Vilma avataras
  Vilma

  Nulis info.

 2. Egidijus avataras
  Egidijus

  Linkėjimai Rašytojui,
  Matosi nebuvęs Gruzijoje. Niekas čia niekuo nevaišina ir legendų nepasakoja. Šypsenos išgirdus Laba diena gruziniškai, geriausia dovana. Buvome ne viename regione, bendravome su vietiniais, kurie geriausiu atveju supažindina su labiausiai lankytinų objektų bendrybine informacija. Aišku, kraštas unikalus, bet jau į jį prasismelkia vis daugiau komercijos. Kai kuriose maitinimo įstaigose, save vadinančiomis „restoranais”, net tikro gruziniško maisto tarp picų ir pastos tenka paieškoti. Bet bet kokiu atveju siūlyčiau čia apsilankyti. Būtinai reikia prisiliesti prie jų gamtos. Parkai, kriokliai, uolos, tarpekliai unikalūs. Būtina paragauti vietinio maisto, vyno ir čiačia! Tik atsargiai: gatvėse pavojinga – niekas nieko nepraleidžia, taisyklės negalioja, jei veža mašina ar autobusiuku, sėskit už vairuotojo ir prisisekit. Velcome to Georgia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *