LED numerių apšvietimas

LED

Kelių eismo taisyklės numato, jog valstybinis automobilio numeris turi būti matomas tiek šviesiuoju, tiek ir tamsiuoju paros metu. Naktį galinis automobilio numeris turi būti aiškiai matomas net už 20-ies metrų, todėl svarbu pasirūpinti kokybišku jo apšvietimu. Tam puikiai tinka šviesos diodų (LED) lemputės.

LED numeriu apsvietimas pasirenkamas dėl LED lempučių ilgaamžiškumo, pigumo ir taupaus energijos naudojimo. Balti diodai gaminami pasitelkus fluorescenciją: mėlynuose dioduose esantį liuminoforą sužadina mėlyna spalva ir taip generuojamos likusios spalvų spektro narės, kurios susimaišiusios sukuria baltą spalvą. Dažnas vairuotojas LED lemputes renkasi vietoje jau išbandytų halogeninių lempučių, kurios naudoja inertines dujas su halogeno priemaiša.

LED lempučių įvairovė gana didelė, todėl yra galimybė apšviesti numerį net itin ryškia ksenono baltumą primenančia 6000-6500 K šviesa. Įprastai numerio LED lemputės parduodamos po du vienetus. Jos yra 2-4 W galios ir skleidžia apie 160 liumenų šviesos srautą. Vienoje lemputėje dažniausiai yra išdėstyta 18-a šviesos diodų. Kokybiškos LED lemputės tarnauja iki 50 000 valandų (daugiau nei penkis nepertraukiamo veikimo metus), skirtingomis oro sąlygomis veikia vienodai, nuo vandens yra apsaugotos plastiko korpusu.

Pasitaiko atvejų, kuomet perdegusią LED lemputę pakeitus nauja, borto kompiuteris nurodo klaidą. Taip gali nutikti dėl to, kad LED lemputė naudoja ypatingai mažai energijos ir kompiuteris ją identifikuoja kaip perdegusią. Galimi ir kiti lemputės netikimo atvejai, todėl bet kokiu atveju verta atkreipti dėmesį, ar lemputės gamintojas jai taiko apibūdinimą „Error Free“ arba užsimena apie „Can Bus“ sistemos neutralizavimą.

Jeigu perdegė jūsų automobilio galinio numerio lemputė, pirkdami naują lemputę įsitikinkite, jog ji tinka jūsų automobilio modeliui ir yra pažymėta CE ženklinimu, t.y. atitinka esminius EEE sveikatos, saugaus naudojimo ir aplinkos apsaugos reikalavimus. Norint perdegusią lemputę pakeisti nauja, nereikia ypatingų žinių, pakanka elementarių įrankių, todėl galite šį darbą atlikti patys. Jei perdegė tik viena numerio apšvietimo lemputė, verta pakeisti abi iš karto, kad būtų išlaikyta vienodos spalvos ir intensyvumo šviesa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *