Netinkama lova: kaip tai veikia mūsų miegą

Miegas yra labai svarbus mūsų fizinei sveikatai ir psichinei gerovei, tačiau daugeliui iš mūsų sunku gerai pailsėti. Nors miegą gali sutrikdyti įvairūs veiksniai, dažnai nepastebimas kaltininkas yra pati lova. Pasirinkus netinkama lova, gali labai nukentėti miego kokybė ir atsirasti daugybė problemų, turinčių įtakos mūsų bendrai sveikatai ir produktyvumui.

Vienas iš pagrindinių būdų, kaip netinkama lova veikia miego kokybę, yra prasta stuburo padėtis. Per minkštas čiužinys nesuteikia tinkamos atramos, todėl stuburas nusileidžia į nenatūralią padėtį. Ir atvirkščiai, per kietas čiužinys gali sukelti spaudimo taškus, dėl kurių atsiranda diskomfortas ir skausmas. Optimalus stuburo išlyginimas yra labai svarbus siekiant sumažinti įtampą ir leisti raumenims atsipalaiduoti, kad miegas būtų gilesnis ir atstatantis.

Miego kokybei įtakos turi ne tik stuburo padėtis, bet ir čiužinio tipas. Skirtingi žmonės turi skirtingus pageidavimus ir poreikius, susijusius su čiužinių medžiagomis ir kietumo lygiu. Atminties putų čiužiniai prisitaiko prie kūno formos, suteikia asmeninę atramą ir sumažina judesių perdavimą, todėl idealiai tinka poroms arba tiems, kurių miego grafikas skiriasi. Kita vertus, tradiciniai spyruokliniai čiužiniai labiau atšoka ir suteikia daugiau oro srauto, todėl patinka tiems, kurie nori kietesnio pojūčio ir geresnio oro pralaidumo.

Be paties čiužinio, miegui įtakos gali turėti ir lovos rėmo bei pagrindo kokybė. Dėl pasvirusio ar nestabilaus lovos rėmo čiužinys gali prarasti atramą ir per anksti sugesti, todėl gali atsirasti nepatogumų ir miego sutrikimų. Taip pat netinkamas pagrindas gali turėti įtakos čiužinio eksploatacinėms savybėms ir ilgaamžiškumui, todėl ilgainiui gali pablogėti miego kokybė.

Be to, lovos dydis turi didesnę reikšmę, nei manote. Dėl per mažos lovos gali sutrikti miegas, nes gali tekėti ir suktis arba jaustis ankšta, ypač poroms arba asmenims, kurie miega kartu su naminiais gyvūnais ar vaikais. Investavus į erdvią lovą, kurioje galima laisvai judėti, gali pagerėti miego kokybė, nes sumažės trikdžių ir atsipalaiduosite.

Plačiau: https://baldaiska.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *